AHMET GÜNAY “YENİ SEZONDA GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”

SPOR
03-06-2021 15:35   Güncelleme : 03-06-2021 15:36
Google News

Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Günay yeni sezon ziyaretlerine aralıksız bir şekilde devam ederken yeni sezon için iddialı bir konuşma yaparak hem gönülleri fethedeceğiz hem de başarıyı yakalayacağız dedi.

AHMET GÜNAY “YENİ SEZONDA GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”

AHMET GÜNAY “YENİ SEZONDA GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”

KİLİS

Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Günay yeni sezon ziyaretlerine aralıksız bir şekilde devam ederken yeni sezon için iddialı bir konuşma yaparak hem gönülleri fethedeceğiz hem de başarıyı yakalayacağız dedi.

Türkiye Futbol Federasyonunun lige katılmayanların düşme durumunu ortadan kaldırmasından sonra bu sezon Kilis Belediyespor olarak Haziran ayı içerisinde sıkıştırılmış lig programına girmek istemediklerini belirten Başkan Ahmet Günay yeni sezonda hem gönülleri fethedeceğiz hem de başarıyı yakalayacağız dedi.

Şekeroğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Şekeroğlu’nu ziyaret eden ve takımlarına sponsor olmasından dolayı teşekkürlerini sunan Ahmet Günay yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Malum pandemi sürecinden dolayı Bölgesel Amatör Liglerde lige başlama süresi çok ötelendi. Ekim ayı derken Şubat ayında başlamadı. Nisan derken Mayıs ayında başlamadı. Şimdi Federasyonumuzun almış olduğu karar doğrultusunda 9 Haziran itibariyle ligler başlayacak. Tabi bu sıkıştırılmış bir lig olacak. Şu anda Bal liginde 110 a yakın takım mücadele edecek ve yalnızca bu tamlardan 4 tanesi bir üst lige çıkacak.

Kilis Belediyespor olarak bizler 2020 yılı Aralık ayının son haftasından itibaren yaptığımız transferler ile lige hazır hale gelmek için antrenmanlar yaptık. Liglerin her defasında ertelenmesi bizim olduğumuz gibi futbolcularımızın da demoralize olmasını sağladı. En son tam kapanma ile birlikte futbolcularımızın antrenman yapması kısıtlandı. Ayrıca bunun üzerine de 10 a yakın futbolcumuz maalesef Korona virüse yakalandı futbolcularımız karantina da kalarak tedavilerini oldu. Tüm bunların yanında Federasyonun kısa bir süre içerisinde ligleri başlatacağız demesinden sonra bizlerde Yçnetim kurulumuz ile yapmış olduğumuz toplantıda enerjimizi gelecek sezonun planlamasına ayırdık.

Şimdi Takımımızın geleceği için serhat ilimizin elini taşın altına koyarak takımımıza sahip çıkmasını istiyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyoruz. Takımımızın başarılı olması için ne türlü bir fedakarlık yapılacaksa onu yapmak istiyoruz.

Şimdi Teknik heyetimizin izleme komitesi ligimizde oynanacak maçları izleyecek ve yetenekli futbolcu avına çıkacak. Temmuz ayı sonlarına kadar Kilis Belediyespor olarak transfere hız kazandırıp inşallah bir aksilik olmazsa Ağustos ayında oynanacak olan Türkiye Kupası maçlarına kadar hazır hale gelmek istiyoruz” dedi.

Şekeroğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Şekeroğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Sosyal Sorumluluklarımızın yanında Takımımızın da yanında olmak istedik. Biz Şekeroğlu Group olarak Kilis Belediyespor’umuz için elimizi taşın altına soktuk. Buradan bir çağrıda bulunarak Kilis Belediyespor’umuza sahip çıkalım. Takımımız başarıya koşsun şehir olarak hep beraber sevinelim” dedi.

Ziyaretin son bölümünde Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Günay Şekeroğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Şekeroğlu’na Kilis Belediyespor forması hediye etti.

Haber Merkezi