BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ÇİFTÇİLERE MÜJDE! "ÖNÜMÜZDE Kİ HAFTA 2 MİLYAR 250 MİLYON LİRA DESTEKLEME ÖDEMELERİNE BAŞLIYORUZ&

TARIM
11-06-2021 12:01   Güncelleme : 11-06-2021 12:04
Google News

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaretler ve Afrin barajının açılışı için geldiği Kilis'te Kilis Valilik binasında çiftçilere müjde verdi.

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ÇİFTÇİLERE MÜJDE!  "ÖNÜMÜZDE Kİ HAFTA 2 MİLYAR 250 MİLYON LİRA DESTEKLEME ÖDEMELERİNE BAŞLIYORUZ&

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ÇİFTÇİLERE MÜJDE!

"ÖNÜMÜZDE Kİ HAFTA 2 MİLYAR 250 MİLYON LİRA DESTEKLEME ÖDEMELERİNE BAŞLIYORUZ"

KİLİS

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bir dizi ziyaretler ve Afrin barajının açılışı için geldiği Kilis'te Kilis Valilik binasında çiftçilere müjde verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Cuma günü sabah saat 09.00'da Gaziantep havaalanındaGaziantep Valisi Davut Gül, Kilis Valisi Recep Soytürk, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan, AK Parti Kilis il Başkanı Av. Murat Karataş tarafından karşılandı.

Karayolu ile Kilis'e saat 09.45'te gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kilis Valiliği şeref defterini imzaladıktan sonra Basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Önümüzde ki haftadan itibaren 2 milyar 2250 milyon liralık bitkisel üretin desteklerini ödemeye başlayacaklarını belirten Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Bitkisel destekleme ödemesi önümüzde ki haftadan itibaren 2 milyar 250 milyon liralık destekleme ödemelerine başlıyoruz.

Pamuk,Ayçiçeği, Kolza,Aspir,Soya ile hububat, Baklagil ve dane mısır fark ödemesi, Sertifikalı tohumi organik gübre destek ödemeleri yapılacak.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaralarına göre 18 Haziran'dan itibaren çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız.

Böylece bitkisel üretimd esteklemelerinin %80'den fazlasını çiftçilerimize yılın ilk altı ayında ödemiş olacağız" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kilis Valiliğinde yaptığı basın açıklamasının ardından sektörel toplantı için Kilis Polis evi Müdürlüğünde düzenleen toplantıya katıldı.

Haber Merkezi