GÜNDEM

Başkan Bilecen "Biz hizmet yapmak istiyoruz! Dedikodulara kulak asmıyoruz"

31 Mart 2024 tarihinde yapılan mahalli idareler yerel seçimlerinden başarı ile çıkan Kilis Belediye Başkanı seçilen Av. Hakan Bilecen basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Bilecen "Biz hizmet yapmak istiyoruz! Dedikodulara kulak asmıyoruz"
03-05-2024 15:31
03-05-2024 15:32
KİLİS
Google News
Basın mensuplarının sordukları sorulara içtenlikle cevap veren Kilis Belediye Başkanı Hakan Bilecen yapacak çok işlerinin olduğunu göreve geldikleri bir ay süre içerisinde 9 günlük resmi tatilin olduğunu daha yapılanma içerisinde olduklarını belirtti.
Göreve geldik! 20 yıllık sorunların birikimi var
Göreve geldikleri andan itibaren kollarını çemrediklerini dile getiren Kilis Belediye Başkanı Av. Hakan Bilecen, 
Kilis'te artık kronikleşmiş olan sorunlar vardı. O kronikleşmiş sorunları tek tek çözeceğiz. Bundan hiç kimsenin bir şüphesi olmasın. Kilisli hemşerilerimiz bizleri çok büyük bir oy ile iş başına getirdi. Sorumluluğumuzun bilinci ile hareket ediyoruz. Kilis Belediyesinde şu anda 20 yıllık birikmiş sorunlar var çözmek için çalışıyoruz. seçileli bir ay olmasına rağmen 9 gün bayram tatili araya girdi. Daha neyin nerede olduğuna yeni yeni varıyoruz. Ben 3 aylığına seçilmedim. 5 (Beş)yıl daha buradayız. Kilis'te yapılması ne lazım geliyorsa onu yapmak hemşerilerimizin rahatı için çalışıyor olacağız. Seçim meydanlarında ne söz vermiş isek onları bir bir yerine getireceğiz. 
CHP'den Belediye Başkanı oldum Partimle kimse arama giremez
Kamuoyunda CHP il örgütü ile problem yaşadığı sorusu üzerine Kilis Belediye Başkanı Av. Hakan Bilecen şu açıklamalarda bulundu,
Cumhuriyet Halk Partisi 100 yıllık bir asırlık bir siyasi parti. hepimizin amcası, dedesi,babası Cumhuriyet Halk partisinde siyaset yapmıştır ve yapmaya devam ediyor. Elbette ben Cumhuriyet Halk Partisinden aday olmazdan önce siyaseten İYİ Parti'de siyaset yaptım. Kurucu Merkez ilçe Başkanlığı görevinde bulundum. En son il başkanlığı ile ilgili bir çalışma söz konusu olmuştu. Sonra 31 Mart yerel seçimleri devreye girdiğinde İYİ Parti ile olan bağlarımı zaten koparmıştım. 
Cumhuriyet Halk Partisi Kilis Belediye Başkan adayı olduktan sonra il örgütümüz ile birlikte bizler şehrimizde seçim çalışmalarını gece gündüz demeden gerçekleştirdik. İl örgütümün çalışması sayesinde bugün Kilis Belediye Başkanıyım. 
İl Başkanımız Sayın Ahmet Hangillioğlu ile aramızda hiç bir sorun bulunmamaktadır. Oluşan dedikodular asla bizimle ilgili değildir. Ben il başkanıma Ahmet abi diye hitap ediyorum. Aramızda bir sorunun olması mümkün değildir. 
Partimizle aramıza kimse giremez. Dedikodu çıkaran bazı kimselere buradan ekmek çıkmaz. Daha sabah buraya gelmezden önce Genel başkan yardımcımız beni aradı kendisi ile telefonda görüştüm. Bu bundan sonra da böyle olmaya devam edecek. Biz Cumhuriyet Halk Partili belediyeyiz. 
Yaptığımız bazı hizmetlere eleştiriler erken geldi
Arkadaşlar benim iki kızım var. Bir kızımın doğum tarihi 1 Nisan diğer kızımın doğum tarihi 3 Nisan. Kızlarım için doğum gününü kutlamak istedim. Bunun içinde Söğütlüdere göl resturantta yapmak istedim. Burada bir organizasyon yapmak için 7 bin lira ödemek zorundasınız. Belediye çalışanı iseniz Belediye Başkanı olsanız dahi bunun fiyatı 5 bin lira. Bende Kilis Belediye Başkanı olarak bu haktan istifade ederek 5 bin lira ödedim ve Söğütlüdere de doğum günü için program yaptım. çocuklarım için 1-3 nisan tarihlerinde ki doğum gününü inanın daha geçen hafta kutladım. İsteyen kimselere bunun dedikodusunu yapanlara Söğütlüdereye ödediğim faturanın belgesini gönderebilirim. 
Yine geçtiğimiz günler içerisinde mevsim geçişi olduğu için sinek çok oluyordu. Bizlerde arkadaşklara söyledik ilaçlamayı nasıl yapıyorsunuz dedik. Arkadaşlar ilaçlama ile ilgili yaptıkları çalışmaları anlattılar. ilacın kalitesini sorduk, kaç araç ile ilaçlama yapılıyor dedik araç sayısını yükselttik. 
Aracın bir tanesine de ben şoförlük yaptım. Bindim arabaya ilaçlamayı kendim yaptım. Vatandaşlarımız sosyal medya hesabı üzerinden yaptığımız canlı yayınlara mesaj göndererek başkanım şurada olsun burada olsun diye mesaj attılar. mesela TOKİ'nin arka tarafında dar bir yere araç giremiyor. Ben iyi araç sürerin. neden? Çünkü ben Off Road sporcusuyum. Araçla girdim en izbe yere bile ilaçlama yaptım. Sinek ve haşere çarşıda pazarda olmaz. Sinek ve haşere parklarda bahçelerde olur.
Arkadaşlar Kilis'in her yerini bayraklar ile donatacağım. Biz Türk Milletiyiz. Gurur duyarız Türk Bayrağımız ile. Kilis'i,n en yüksek yerlerine dahi bayrak asacağım astıracağım. Şu an bayrak siparişi verdik çünkü elimizde bayrak kalmadı. Şehrimizi bayraklarla süsleyeceğiz. Bunu bile dedikodu yaptılar başkanın işi gücü yok mu bayrak asıyor diye.
Sevgili basın mensubu arkadaşlarım, Belediye Başkanı olmazdan önce bende bir vatandaş olarak hayatımı normal bir şekilde idame ettirmeye devam ederdim. Ama Belediye Başkanı olduktan sonra Belediye Başkanlığımızı hazmedemeyenler var. Biz bunların kimler olduğunu biliyoruz. 
Eşim ameliyat oldu. Hastanede kaç günden beri eşimin rahatsızlığı söz konusu. Eşime koruma tahsis ettirmem ile ilgili dedi kodu var. Dediğim gibi Belediye Başkanı olduktan sonra eşim için de koruma tahsis edildi. 
Biz seçim öncesinde dedik ki işe gelmeden maaş alanlar seçimi kazandıktan sonra da işe gelmesinler çıkışlarını vereceğiz dedik.
Bu çağrımızın üzerine ben Belediye Müdürlerimiz ile Başkan yardımcılarımız ile toplantı yapıyorum. müdürlerime soruyorum diyorum ki kadron nasıl. Başkanım eksiğimiz yok herkes işinin başında diyor. Şikayet edilen kişiyi arıyorum diyorum, sen nerdesin, başkanım ben işimin başındayım isterseniz gelin beni denetleyin diyor. Adam şimdi işini yapıyorsa çalışıyorsa kanuni olarak ne diyebiliriz. ben avukatım kanun nizam nedir bilirim. 
Kilis belediyesinin borçları sorusu üzerine Kilis Belediye Başkanı Av. Hakan Bilecen şu açıklamada bulundu.
Ne demek Kilis Belediyesinin borcu yok. Ben tek tek muhasebeden nereye ne kadar borcumuz var çıkarmış oldum. Onları da vatandaşların bilmesi için Konaklara ve Kilis Belediyesi binasının  üzerine astırdım. Madem borcumuz yok ise o zaman Ankara bize borcunuz yok desin. Madem borcumuz yok ise neden Kilis belediyesine gelen hak edişten aylık olarak kesinti yaşanıyor.  
Kilis'e Özel hastane kazandıracağız
Kilis'in en önemli olarak gördüğümüz sorunlarından birisi Özel bir hastane. Bizimle görüşen iki hastanenin yetkilileri var. Muhtemelen hafta içerisinde yanımıza gelecekler ve bir görüşme yine gerçekleştireceğiz. Kilis Valimiz ile yine muhtemelen konuyu görüşeceğiz. Kilis'e bir özel hastanenin olması kaçınılmazdır bunu yapmak istiyoruz. 
Kilis'in alt yapı yenileme çalışmalarına başladık
Kilis'te nüfus artmaya devam ediyor. Artan nüfusa oranla alt yapı da yetersiz kalıyor. Şimdi geçtiğimiz günler de başladığımız alt yapı çalışmalarımızı süratli bir şekilde yürütmeye devam ediyoruz. belki 6 ay kadar bir zaman alacak ama biz bir an önce yapılan hibe program ve gelecek hibe paralar ile alt yapıyı bitirmek istiyoruz. 
Çocuklarımız için Lunapark ve yeni bir otel yapacağız
Her ilde olan ama Kilis'te olmayan bir Lunaparkı çocuklarımız için düşünüyoruz. Çocuklarımızın boş zamanlarında Lunaparka giderek hoşça vakit geçirmesini eğlenmesini istiyoruz. 
Bugün 3 Mayıs Antakya medeniyetler Korosu Kilis'e geliyor. Şehrimizde iyi ki Olea otel var. Eğer Olea otel olmasa idi bizler bu misafirleri nerede misafir edecektik. en kısa süre içerisinde Kilis'imize bir büyük otel kazandırmak istiyoruz.
Kilis Belediyespor bizim göz ağrımız olacak
Kilis Belediyespor ile ilgili sorulan soru üzerine Kilis Belediye Başkanı Av. hakan Bilecen şunları söyledi.
Elbette seçim zamanında ve yaptığımız konuşmalarda Kilis Belediyespor'un içerisinde bulunduğu durum ile ilgili düşüncelerimizi dile getirdik. Geçtiğimiz hafta içerisinde İstanbul'daydım. Eyüpspor'lu yöneticiler ile görüştüm. Bana şampiyon olmaları yolunda ki ince detayları anlattılar. Bizlere her türlü destek hususunda ciddi katkıları olacak. Ancak bizler geniş bütçeli takımların yerine daha ekonomik ama başarıya koşan amatör ruh ile mücadele eden takımlar kuracağız.
Malum bildiğiniz üzere seçim bittikten sonra Kulüp başkanı istifasını verdi. kafamızda şekillendirdiğimiz bir başkan adayımız var. başkan adayımız ile birlikte başkanlığını kısa zaman içerisinde açıklayacağız. Kilis Belediyespor'un başarılı olması için elimizden ne geliyorsa onu yapmanın gayreti içerisinde olacağız" dedi. (Haber Mehmet REYHANLI)
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray3799+64
2Fenerbahçe3796+62
3Trabzonspor3764+17
4Başakşehir FK3758+10
5Beşiktaş3756+6
6Kasımpaşa3753-4
7Alanyaspor3751+3
8Sivasspor3751-8
9Çaykur Rizespor3750-8
10Antalyaspor3748-5
11Adana Demirspor3744-3
12Samsunspor3743-8
13Kayserispor3742-12
14Gaziantep FK3741-8
15Konyaspor3741-11
16MKE Ankaragücü3740-4
17Hatayspor3738-9
18Fatih Karagümrük3737-5
19Pendikspor3737-30
20İstanbulspor3716-47
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ