CEZAEVLERİNE KURULACAK KÜTÜPHANE İÇİN KİTAP BAĞIŞINA DESTEK!

GÜNDEM
02-06-2021 17:26   Güncelleme : 02-06-2021 17:29
Google News

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Cezaevlerine kütüphane kurulmasına karar verildi.

CEZAEVLERİNE KURULACAK KÜTÜPHANE İÇİN KİTAP BAĞIŞINA DESTEK!

CEZAEVLERİNE KURULACAK KÜTÜPHANE İÇİN KİTAP BAĞIŞINA DESTEK!

KİLİS

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzlaanan protokol çerçevesinde Cezaevlerine kütüphane kurulmasına karar verildi. Bu anlamda Kilis'te kurulan standlarda Kitap bağışı da alınmaya başlandı.

Kilis Adliye bahçesinde düzenlenen programa Kilis Vali Yardımcısı Mesut Tabakçıoğlu, Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş,Kilis Ağır Ceza Reisi İsmail Sezgin, Cezaevi savcısı Burak Baran, Kilis Turizm İl Müdürü Cuma Özdemir, Kilis Cezaevi Müdürü Hasan Öz katıldılar.

Yapılan açıklamada ise;

Adalet Bakanlıgı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan "Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" çalışmaları dogrultusunda "Bir Kitap, Bir Umut" sloganıyla 31/05/2021 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL'ün katılımlarıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için Kitap Bağış Kampanyasına başlanılmıştır.

Değişen ve gelişen infaz anlayışında, hükümlü ve tutukluların ceza infaz kurumunda kaldıkları süre boyunca ıslah olmalarına toplumla bütünleşmeye hazır hale gelmelerine, bireysel gelişmelerine, ailelerine ve milletine faydalı bir birey olmalarına zemin hazırlayan faaliyetlerin önemli bir parçasını kitaplar oluşturmaktadır. 16/06/2021 tarihine kadar devam edecek olan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kilis Cumhuriyet Başsavcılığının iş birliğinde ilimiz bünyesinde de kurum ve kuruluşların katılımıyla mahkumlara okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak maksadıyla yürütülen kampanyaya "Kilis Adliyesi Bahçesinde ve Kilis Cumhuriyet Meydanında kurulan stantlarda devam olunmaktadır.

Kitap bağış kampanyasına il/ilçelerde yer alan tüm kurum, kuruluş ve STK'ların da katılımlarını bekliyoruz. Bir kütüphane bin hapishane kapatır. Bağışlayacağınız her kitap, bir insanı yeniden topluma kazandırabilecektir. Bu sebeple şimdiden göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz" denildi. Haber Merkezi