HAKSIZ İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER MAHKEME KARARI İLE İŞE DÖNÜŞ YAPIYOR

YEREL
14-06-2021 14:41   Güncelleme : 14-06-2021 14:44
Google News

Bundan yaklaşık 2 yıl önce Göç idaresi Müdürlüğüne bağlı Öncüpınar Konaklama tesislerinde Özel Güvenlik görevlisi olarak çalışırken taşeron firma tarafından haksız bir şekilde işten çıkarılan bir kişi daha mahkeme kararı ile işe dönmenin sevincini yaşıyor.

HAKSIZ İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER MAHKEME KARARI İLE İŞE DÖNÜŞ YAPIYOR

HAKSIZ İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER MAHKEME KARARI İLE İŞE DÖNÜŞ YAPIYOR

KİLİS

Bundan yaklaşık 4 yıl önce Göç idaresi Müdürlüğüne bağlı Öncüpınar Konaklama tesislerinde Özel Güvenlik görevlisi olarak çalışırken taşeron firma tarafından haksız bir şekilde işten çıkarılan bir kişi daha mahkeme kararı ile işe dönmenin sevincini yaşıyor.

Yüklenici firmanın gerekçe göstermeden işine son verdiği Sevgi Aslantaş açtığı mahkemeyi kazanarak işine geri dönüş yaptı.

İşten çıkarıldıktan sonra çok ciddi sıkıntılar yaşadığını, sorunlar ile mücadele ettiğini, kendi durumu ile ilgili hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılmasını mahkemeye taşıdığını,  yaşanan hukuki süreç sonunda kendisinin işe iade edildiğini dile getiren Sevgi Aslantaş işe geri dönüş yaptığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Sevgi Aslantaş yaptığı açıklamada;

“Benim gibi mağduriyet yaşayan arkadaşlarımız vardı. O arkadaşlarımızda mahkemeye vermişlerdi. Arkadaşlarımız benden yaklaşık4-5 ay önce işe iade edilmişlerdi. Şimdi Mahkeme Allah’a şükürler olsun ki lehimize sonuçlandı ve benim de işe iade olmama karar verdi. Çok mutluyum. Artık işime yeniden kavuşacağım. Bu zorlu süreçte desteğini esirgemeyen tüm dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi