USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EĞİTİM

Özel Meltem’den Coşkulu 23 Nisan Kutlaması

Kilis Özel Meltem Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kilis Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezinde coşkulu bir kalabalık ile kutladı.

Özel Meltem’den Coşkulu 23 Nisan Kutlaması
26-04-2022 03:14
25-04-2022 20:23
Google News

Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağanı 23 Nisan’da özel bir program düzenleyen Kilis Özel Meltem Okulu, bu önemli günü tüm öğrencileri ve velileri ile birlikte kutladı. Kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Süleyman Kadir Olgaç’ın yaptığı selamlama konuşması ile başladı.

Olgaç konuşmasında, vatan topraklarının sadece bir kara parçası olmadığını vurgulayarak, “Üzerinde yaşadığımız vatan topraklarının binlerce şehit kanı ve binlerce çocuğun gözyaşları ile sulandığını unutmayalım. O nedenle bizim için vatan, sadece bir kara parçası değil, uğruna can verilen mukaddes bir değerdir. İşte bugün de, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasya, Erzurum ve Sivas kongreleri sonucunda TBMM’yi dualarla Ankara’da açmış ve kurtuluş mücadelesini bu meclisle başlattığı gündür. Bu nedenle ki; bugünü bizlerin unutmaması gerektiği gibi, çocuklarımıza da öğretmemiz ve unutturmamamız gerekir” diye konuştu.

Program 5. ve 6. sınıf öğrencilerinin, TBMM’de Mustafa Kemal’in başkan seçilmesini canlandırması ile devam etti. 4. sınıf öğrencilerinin piyano resitali davetliler tarafından beğeni ile izlendi.

Daha sonra renkli kıyafetleri ile sahne alan ana sınıfı öğrencilerinin gösterileri velileri büyüledi. İlkokul 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri ise, öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları cumhuriyet, bayrak ve vatan temalı gösterileri ile izleyicilerden tam not aldılar.  

Gösterilerin ardından Meltem Okulu öğretmeleri “Bir Resim Yap Çocuğum” adlı şiiri hep birlikte seslendirirken, okul öğrencilerinin büyük bir Atatürk posterini sahnede oluşturmaları kutlama programına damgasını vurdu. Program sonunda tüm öğrenciler sahnede gönüllerince eğlendiler.

(Haber Merkezi)

ARŞİV ARAMA
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/puan.asp, line 834

The include file 'json/puan_59228_1_2.html' was not found.

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ