USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

10 Maddede Gazze süreci nereye gidiyor?

19-11-2023
Eğer İslam ülkeleri bir araya gelip fiili bir müdahalede ya da yaptırımda bulunmazlarsa:
1- Gazze'deki katliamlar daha da artarak devam edecek çünkü Siyonist İsrail bu fırsatı asla kaçırmaz ve işi sonuçlandırmak isteyecek.
2- Gazze yönetimi muhtemelen kukla bir yönetime teslim edilecek ve bu yönetim ateşkes karşılığında İslam ülkeleri ve uluslararası kamuoyu tarafından tanınacak. 
3- Zaman içerisinde Gazze konusu önce haber programlarından ve tartışma programlarından çıkarılacak. Sonra STK'ların gündeminden düşecek. Eylemler ve tepkiler cılızlaşacak. Ve Gazze en son da duaların gündeminden düşecek.
4- Süreç içerisinde ateşkes, esir değişimi, arabuluculuk gibi konular Müslüman yöneticiler ve ülkeler tarafından zafer olarak sunulacak.
5- Bu süreçte direnişin önce çıkan mücahitleri, kahramanları ya şehit edilecek ya da sorumluluk onların üzerine yüklenerek bir kenara çekilmeleri sağlanacak. 
6- Tek Dünya Devletinin ilk icraatı Siyonist İsrail'in önündeki en büyük engel olan Gazze'nin boşaltılması ve Hamas'ın ortadan kaldırılması hedefi olacak.
7-  Peki bunların olacağını nereden biliyoruz:
- Irak, Suriye, Libya, Mısır, Arakan, Çeçenistan süreçleri hep aynı olmadı mı?
- Önce tepkiler, mitingler, kınamalar, arabuluculuklar sonunda ise olup bitenlerin tamamını unuttuk.
-Kahraman dediğimiz insanlar bir bir şehit edilmedi mi? Cevher Dudayev, Şamil Basayev, Hattab, Mursi, Abdulkadir Molla, Şeyh Ahmet Yasin...
8-Allah aşkına bu sayılan İslam ülkeleri mahvedilirken hangisinde ümmet olarak katliamları ve zulümleri durdurabildik?
9- Şimdi Gazze'nin kurtuluşu için yine dua ediyoruz. Peki bu duayla ne bekliyoruz. Gökten yıldırım düşmesini mi? Yerin yarılmasını mı? Taş yağmasını mı? Gazze'ye dua ederken nasıl kurtulacağına dair bir duamız var mı?
10- Gazze ve ümmetin kalanı için tek bir çare var. O da Ümmetin yöneticilerinin hareket geçmesi. Bu saatten sonra tüm enerjimizi İslam ülkelerinin yöneticilerinin harekete geçmesi için harcamak zorundayız. Aksi takdirde omuzlarımızda Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, Mısır'da, Arakan'da, Doğu Türkistan'da, Çeçenistan'da yaşananlara ek olarak bir de Gazze'deki veballe ahirete göçüp gideceğiz...
Dr. Abdulaziz KIRANŞAL