AHMET GÜNAY; "ÖNÜMÜZDE Kİ SEZON DAHA İDDİALI BİR TAKIM KURMAK İÇİN BU SEZON LİGE KATILMIYORUZ"

SPOR
24-05-2021 16:35   Güncelleme : 24-05-2021 16:36
Google News

Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Günay Federasyonun lige katılıp katılmama durumunu serbest bırakmasının ardından oynanıp oynanmayacağı belli olmayan lige katılmama kararı aldıklarını önümüzde ki yıl daha iddialı bir kadro ile ligde yer alacaklarını belirtti.

AHMET GÜNAY;  "ÖNÜMÜZDE Kİ SEZON DAHA İDDİALI BİR TAKIM KURMAK İÇİN BU SEZON LİGE KATILMIYORUZ"

AHMET GÜNAY;

"ÖNÜMÜZDE Kİ SEZON DAHA İDDİALI BİR TAKIM KURMAK İÇİN BU SEZON LİGE KATILMIYORUZ"

KİLİS

Kilis Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Günay Federasyonun lige katılıp katılmama durumunu serbest bırakmasının ardından oynanıp oynanmayacağı belli olmayan lige katılmama kararı aldıklarını önümüzde ki yıl daha iddialı bir kadro ile ligde yer alacaklarını belirtti.

29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasında Amatör takımların antrenman yapamadıklarını ayrıca 10 futbolcunun kısıtlamanın ardından korona virüse yakalandığını dile getiren Başkan Ahmet Günay bu şartlarda ligde yer alamız sıkıntılı bir süreç olacak dedi.

Haziran ayı başında başlayacak diye düşünülen ligin gelen bilgilere göre sıkıştırılmış bir lig olacağını Çarşamba ve Pazar günleri maçların olacağını söyleyen Günay açıklamalarını şöyle sürdürdü;

"Tabiki elbette Kilis belediyespor olarak lige katılmayı bizlerde çok istiyoruz. Aralık ayının son haftasından başlayan antrenmanlarımız 17 Mayıs tarihine kadar devam etti. Federasyon bir kaç kere konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Nisan ayı içerisinde başlayacak olan bir anda pandewminin artması ile Mayıs ayı sonuna ertelendi. Bizler her seferinde şu zamanda oynanacak dediğimiz lig erteleme ile ileri bir tarihe alındı.

Enson Federasyonumuzun almış olduğu karar doğrultusunda lige katılmak veya katılmamak isteyen takımlar serbest bırakılınca bizlerde bu sezonun sıkıtşırılmış liginde maçlarımızı oynamaktan ziyade gelecek sezonun planlaması için kollarımızı sıvadık.

Transfer etmiş olduğumuz futbolcularımız ile yaptığımız görüşmelerin ardından eğer başka bir kulübe gidebileceklerse gitmeleri yönünde onay verdik.

Kilis Belediyespor'un değerlerini taşıyoruz. Kilis Belediyespor olarak bu sezon değil her sezon ligde yer almak istiyoruz. Ancak bu sezon pandemiden dolayı aksamalar istemesekte ortaya çıktı.

Kilis Belediyespor'a gönül veren taraftarlarımız asla umutlarını kaybetmesinler. Kilis Belediyespor Kulübü başkanı olarak ben ve yönetim Kurulu arkadaşlarım önümüzde ki futbol sezonunda çok daha iddialı bir takım kurarak yolumuza devam edeceğüiz. Bundan hiç kimsenin bir şüphesi olmasın" dedi.

Haber Merkezi