AV. MURAT KARATAŞ; "AZİZ MİLLETİMİZİN DESTANSI DİRENİŞİYLE 15 TEMMUZ ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR"

GÜNDEM
14-07-2021 18:27   Güncelleme : 14-07-2021 18:29
Google News

AK Parti Kilis İl Başkanı Av. Murat Karataş 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Aziz Milletimizin destansı direnişiyle 15 Temmuz etkisiz hale getirilmiştir"

AV. MURAT KARATAŞ;  "AZİZ MİLLETİMİZİN DESTANSI DİRENİŞİYLE 15 TEMMUZ ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR"

AV. MURAT KARATAŞ;

"AZİZ MİLLETİMİZİN DESTANSI DİRENİŞİYLE 15 TEMMUZ ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİR"

AK Parti Kilis İl Başkanı Av. Murat Karataş 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Aziz Milletimizin destansı direnişiyle 15 Temmuz etkisiz hale getirilmiştir"

AK Parti Kilis il Başkanı Av. Murat Karataş yaptığı açıklamada;

"Bu aziz millet, devletinin ve milletinin bekası söz konusu olduğunda yekvücut halinde olmayı bilmiş, Malazgirt’te, Çanakkale de olduğu gibi birlikte tüm zorlukların üstesinden iman gücüyle birlikte gelmeyi Allah’ın izniyle başarmıştır.

5 yıl önce devletimize ve milletimize karşı yapılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlı milletimiz sayesinde hüsrana uğratılmış, bu karanlık gecede milletimiz aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. 'Ya istiklal ya ölüm' diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanların olduğunu tüm dünyaya gösteren milletimiz, 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere, helikopter ve uçaklardan atılan mermilere göğsünü siper ederek, istiklal ve istikbaline daima sahip çıkacağını ve bayrağımızı ilelebet daha da yükseklerde dalgalandıracağını bir kez daha göstermiştir."

Bu duygu ve düşüncelerle tüm terör örgütlerini, teröre yardım ve yataklık yapanları lanetliyorum. Allah ülkemizin ve milletimizin birlik ve bütünlüğünü daim kılsın. Devletinin, milletinin istiklali ve istikbali için canı ortaya koyan aziz şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize de sağlık ve afiyet diliyorum" dedi.

Haber Merkezi