CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI İHSAN ŞENER; "MENFUR İŞGAL GİRİŞİMİ, CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE AZİZ MİLLETİMİZİN İRAD

GÜNDEM
15-07-2021 17:14   Güncelleme : 15-07-2021 17:15
Google News

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü kapsamında “Demokrasiye Müdahale Süreçleri ve 15 Temmuz” başlıklı konferans düzenlendi.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI İHSAN ŞENER;  "MENFUR İŞGAL GİRİŞİMİ, CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE AZİZ MİLLETİMİZİN İRAD

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI İHSAN ŞENER;

"MENFUR İŞGAL GİRİŞİMİ, CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE AZİZ MİLLETİMİZİN İRADESİ İLE BERTARAF EDİLMİŞTİR"

KİLİS

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü kapsamında “Demokrasiye Müdahale Süreçleri ve 15 Temmuz” başlıklı konferans düzenlendi.

Kilis Valiliği, Kilis Belediyesi ve Kilis 7 Aralık Üniversitesinin organize ettiği Üniversitemiz Kütüphane ve Kongre Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener’in konuşmacı olduğu konferansa, Kilis Valisi Recep Soytürk, Belediye Başkanı Servet Ramazan,  Kilis 7 aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis Baro Başkanı Av. Muammer Fazlı Ağaoğlu, vali yardımcıları, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, il meclis üyeleri, siyasi parti il başkanları, il müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Üniversitenin akademik ve idari personeli ile basın temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferans “15 Temmuz Türkiye Geçilmez” içerikli sinevizyon gösterisi, kutlama mesajlarının okunması, Üniversitemizin düzenlediği “Türkiye Geçilmez” konulu deneme ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

“Demokrasiye Müdahale Süreçleri ve 15 Temmuz” başlıklı konferansını sunmak üzere kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, konuşmasına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başladı. 1876’dan 2016’ya 140 yıllık darbeler tarihinden bahseden Şener, 15 Temmuz 2016 gecesinin bir darbe girişimi değil bir işgal girişimi olduğunu vurguladı. Şener, bu menfur işgal girişiminin Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliği, aziz milletimizin iradesi ve cesaretiyle bertaraf edildiğine dikkat çekti. Şener, “Bizim milletimiz gerçekten basiret sahibidir. Bin yıldır kardeşçe yaşadığı insanlara kurşun sıkacak kadar namert değildir. Toplumumuzun hiçbir ferdi için bunu kabul edemeyiz. Anadolu’da her gruptan, mezhepten, dinden bir sürü insan komşuluk, arkadaşlık, akrabalık ilişkileriyle kardeşçe yaşadı ve bundan sonra da yaşamaya devam edecek.” diyerek millî birlik ve beraberlik ruhuna vurgu yaptı.

Konferans Kilis Valisi Recep Soytürk’ün; Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun eşliğinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener’e plaket takdim etmesi ve genel değerlendirme konuşması yapması ile son buldu.

Haber Merkezi