OSMAN BOYBEYİ "OKULLARI KİM TEMİZLEYECEK!"

EĞİTİM
09-07-2021 18:17   Güncelleme : 09-07-2021 18:18
Google News

Türk -Eğitim-Sen Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi telafi eğitimi dolaysıyla da olsa Okulların temizlik sorununun olduğunu Okulu kimlerin temizleyeceğini sordu.

OSMAN BOYBEYİ "OKULLARI KİM TEMİZLEYECEK!"

OSMAN BOYBEYİ "OKULLARI KİM TEMİZLEYECEK!"

KİLİS

Türk -Eğitim-Sen Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi telafi eğitimi dolayısıyla da olsa Okulların temizlik sorununun olduğunu Okulu kimlerin temizleyeceğini sordu.

Türk-Eğitim-Sen Başkanı Osman Boybeyi yaptığı açıklamada;

"Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı okullarımızda 5 Temmuz tarihinden itibaren gönüllülük esasına dayalı olarak telafi eğitimi yapılacağı kararı almıştır. Birçok okulumuz da programını yaparak telafi eğitimine başlamıştır. Ancak okul idareleri telafi eğitimiyle birlikte çok önemli bir sorunla karşılaşmıştır. Bu sorun okullarımızın temizlik sorunudur.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda yeteri kadar hizmetli personel olmadığı için İşkur personeli ile hizmetli açığı kapatılıyordu.30 Haziran tarihi itibariyle okullarımızda çalışan İşkur elemanlarının görev süresi dolduğu için okullarımızı temizleyecek personel sıkıntısı başlamıştır.

Peki, bu durumda okullarımızı kim temizleyecek!  Bu işi okul idaresi ya da öğretmenlerin yapması düşünülemez. Bu durumda okullarımızın hizmetli personel ihtiyacı acil olarak çözüme kavuşturulmalıdır. Kilis Valiliği ve Kilis Milli Eğitim Müdürlüğü okullarımızın hizmetli personel ihtiyacının karşılanması için gerekeni yapmalıdır. Eğer bu problem çözüme kavuşmazsa birçok okul idaresi başlattıkları telafi eğitimine son vermek zorunda kalacaktır" dedi.

Haber Merkezi