MHP KİLİS MERKEZ İLÇE BAŞKANI İBRAHİM HALİL YILMAZ; "ÜLKÜCÜ HAREKET KUTLU DEVLETİMİZİ EDERLERİ 1 DOLAR OLAN HAİNLERE BIRAKMAY

GÜNDEM
14-07-2021 16:38   Güncelleme : 14-07-2021 16:39
Google News

MHP'li Başkan Yılmaz “Ülkücü hareket kutlu devletimizi hainlere bırakmayacaktır” dedi.

MHP KİLİS MERKEZ İLÇE BAŞKANI İBRAHİM HALİL YILMAZ;  "ÜLKÜCÜ HAREKET KUTLU DEVLETİMİZİ EDERLERİ 1 DOLAR OLAN HAİNLERE BIRAKMAY

MHP KİLİS MERKEZ İLÇE BAŞKANI İBRAHİM HALİL YILMAZ;

"ÜLKÜCÜ HAREKET KUTLU DEVLETİMİZİ EDERLERİ 1 DOLAR OLAN HAİNLERE BIRAKMAYACAKTIR"

KİLİS

MHP'li Başkan Yılmaz “Ülkücü hareket kutlu devletimizi hainlere bırakmayacaktır” dedi.

MHP Kilis Merkez İlçe Başkanı İbrahim Halil Yılmaz , 15 Temmuz hain darbe girişiminin Yıl  dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak Ülkücü Hareketin her dönem Türk devletini tehdit edecek unsurlara karşı tetikte olduğunu ifade etti.

Türk milletinin 15 Temmuz 2016 tarihinde, FETÖ ve onun kamuya sızmış teröristleri tarafından büyük bir saldırıya muhatap olduğunu belirten MHP Kilis Merkez İlçe Başkanı İbrahim Halil Yılmaz , yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimiz FETÖ ve ederleri 1 dolar olan onun uşaklarının devletimiz üzerinde kurmak istediği tahakküme müsaade etmemiş, bu uğurda 250 şehit ve binlerce gazi vermiştir.

Gururla belirtmek isterim ki Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin müthiş öngörüsüyle yıllar öncesinden uyardığı bu tehdide karşı, bu devletin sigortası olan Ülkücüler daha ilk anda meydanlar ve caddeler boşken sokağa dökülmüş, darbeci hainlere karşı gelmiştir.

Stratejik önem içeren noktalarda hainlere geçit vermeyen kahraman ülküdaşlarımız, daha sonra milletimizin de desteğiyle bu vatansızları bozguna uğratmıştır. Bir kez daha görülmüştür ki Ülkücü Hareket bu devleti 3-5 haine bırakmayacak, bu uğurda serden geçecek kadar kararlıdır.

Devletimizin bekasının tehdit altında olduğu her dönemde ülkücüler canı pahasına mücadele etmiştir, bundan sonra da etmeye devam edecektir. Tarih aklı başında her kişi için ibret vesikasıdır. Türk tarihi de bizleri tecrübesiz kılmayacak kadar tarihi olayları içerisinde barındırmaktadır. Hak dinimiz İslam’ı kullanarak, gerçek yüzünü gizleyen bu terör örgütü resmi kurumlara kadar sızmış, devlet yapımızı tehdit ortadan kaldırmaya teşebbüs etmiştir. Milletimiz derin acılar yaşayarak bu tür örgütlere müsamaha edilmemesi gerektiğini öğrenmiştir. Türk milletinin hiçbir güç karşısında boyun eğmeyeceğini yinelerken 15 Temmuz hain darbe girişiminin Yıl  dönümünde aziz şehitlerimizi  rahmetle anıyor, gazilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Haber Merkezi