AHMET SALİH DAL; "15 TEMMUZ'U UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ"

GÜNDEM
14-07-2021 18:54   Güncelleme : 14-07-2021 18:55
Google News

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal 15 Temmuz hain darbe kalkışması ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

AHMET SALİH DAL;  "15 TEMMUZ'U UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ"

AHMET SALİH DAL;

"15 TEMMUZ'U UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ"

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal 15 Temmuz hain darbe kalkışması ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Milletvekili Dal açıklamasında;

"Tarihimizdeki dönüm noktalarından biri olmuş olan 15 Temmuz gecesinde milletimiz, tıpkı Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde olduğu gibi bağımsızlığına, onuruna ve istikbaline kast edenlerin karşısında durarak, bir kez daha iradesine sahip çıkmıştır.Siyasi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri, milletimizin cesareti ve mücadelesi sayesinde demokrasi zaferine dönüşmüştür.

Vatan topraklarının şehit kanlarıyla sulandığı o gece, sabaha dönerkenminarelerden yükselen salalar, aydınlığın müjdecisi olmuştur."Şehitler ölmez, vatan bölünmez","Bayrak inmez, ezan susmaz" diyerek, tekbirlerle silahların, tankların üzerine yürüyen bu milletin esir edilemeyeceğine, ogece tüm dünya şahit olmuştur.

Şehitlerimiz bu ülkenin teminatıdır. Acılarımız tazeliğini hala koruyor.15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. Bayrağımız inmeyecek,ezanlarımız dinmeyecek.Buna benzer alçak olayın bir daha bu milletin yaşamamasını Allah'tan niyaz ediyor, bütün şehitlerimizi tekrar rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum" dedi.

Haber Merkezi